Hobbies

...aneb co rád dělám když nemusím nic dělat

Já ala snowboarďák.

Od útlého dětství je mým největším koníčkem sport. Od osmi let se aktivně účastním závodů v letním biatlonu. Tato méně známá disciplína vychází ze známého zimního biatlonu s tím rozdílem, že se běhá v létě, a tím pádem bez lyží a bez zbraně na zádech. Malorážka (v dětských kategoriích vzduchovka) tedy zůstává raději na střelnici.

Nejlepší výsledky jsem dosahoval v žákovských kategoriích, kde se mi párkrát podařilo probojovat i mezi nejlepší tři. Od přechodu k dorostu a dospělým se mi na medailové pozice dosáhnout nedařilo a dnes závodím už jenom pro zábavu.

Jezdíme v lese.. hlavně teda... no... Ve volném čase se rekreačně věnuji i jiným sportům - v létě si rád zahraji fotbal, v zimě zase hokej na zamrzlém rybníčku... Poslední tři roky jsem ale ze všeho nejvíc propadl kouzlu snowboardingu. V zimě 2003/2004 jsem si koupil moje první "sněhové prkno" za skvělých 1000Kč s tvrdým vázáním. Žádný luxus, ale na učení stačilo. I když jsem ho na podzim 2005 vyměnil za novější, stále ho mám doma (kdyby měl někdo zájem, za 500 je vaše :).

Hodně lidí se ptá, co nás - snowboarďáky na tom tolik baví. Pro mě prkno znamená především více adrenalinu - zvlášť při jízdě zasněženým lesem se mě zmocňuje nádherný pocit volnosti. Jinak ho ale považuji za stejněhodnotnou alternativu k lyžím (které mimochodem stále miluji a nezanevřel jsem na ně), jen na ně s tim prknem nějak nezbyl čas.

Mojí poslední a nejnovější vášní je squash. Začalo to nenápadně se dvěma spolužáky a raketou za 350Kč. Chytlo mě to okamžitě a tato rychlá a fyzicky náročná hra se stala mou další drogou.